Trzy miejsca w Europie bez koronawirusa. Nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Zamknięte granice wielu krajów, wstrzymane loty, apele o pozostanie w domach. Przypadki zachorowań na COVID-19 potwierdziły już wszystkie kraje europejskie. Są jednak takie miejsca na naszym kontynencie, które koronawirus „ominął”. Na trzech greckich wyspach wciąż nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań.

Na świecie pozostało już niewiele miejsc, do których nie dotarł koronawirus. Właśnie dlatego optymizmem napawa informacja, że w Europie wciąż znajdziemy kilka wysepek niedotkniętych pandemią.

Greckie wyspy bez koronawirusa
„Szczęśliwymi” w tym czasie wyspami są Korfu, Santorini oraz Mykonos – nie odnotowano tam jak dotąd żadnych przypadków zakażenia koronawirusem.
Jest też kilka innych miejsc, poza Europą, gdzie nie dotarł koronawirus. Są to na przykład Botswana (w Afryce), wyspa Tuvalu w zachodniej Polinezji oraz Wyspy Martyńskie.

Pandemia koronawirusa może narazić branżę turystyczną na gigantyczne straty. Jak wynika z szacunków Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) mowa tutaj o utracie wpływów sięgających nawet 50 miliardów dolarów. Najbardziej narażone na straty są regiony Azji i Pacyfiku, gdzie według prognoz, spadek przyjazdów turystów może wynieść do 12 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *