Facebook, Instagram i WhatsApp nie działają – awaria 04.10.2021

Prawdopodobnie nie jesteś w tym momencie jedyną osobą, która nie ma dostępu do serwisów społecznościowych Marka Zuckerberga. Według wskazań serwisu DownDetector awaria rozpoczęła się chwilę po 17:00 czasu polskiego. W momencie pisania tego tekstu zarówno Facebook, jak i Instagram czy też WhatsApp cały czas nie działają.

Pierwsze zgłoszenia o awarii zaczęły spływać 4 października około godz. 17.30. Kwadrans później nadal nie działał ani Facebook ani Messenger. Strona Facebooka nie ładuje się. Nie można wysłać ani odczytać wiadomości z Messengera. Liczba zgłoszeń o awarii o godz. 17.50 przekroczyła już 5000.

Wielu użytkowników nie może zalogować się do serwisu albo w ogóle nie otwiera im się strona Facebooka. W aplikacji mobilnej pojawiają się trudności z ładowaniem aktualności.

Jak zgłaszają użytkownicy, nie działa także Instagram. Nie można odświeżyć kanału ani dodać zdjęć czy relacji. Problem jest także z WhatsApp’em. Nie można wysyłać wiadomości.

Nie wiadomo co jest przyczyną awarii. Firma pracuje nad rozwiązaniem problemu. To jednak kolejna duża awaria Facebooka, Messengera i Instagrama w ostatnim czasie.

Nie można wysyłać i otrzymywać wiadomości – czytamy w jednym z komentarzy dotyczących awarii Messengera na stronie DownDetector.

Problemy z działaniem komunikatora i jak i samego Facebooka zgłaszają internauci z całego świata w tym m.in. z Polski, USA, Wysp Martyńskich, Grecji, Chorwacji, Francji, Malezji, Indonezji, Hiszpanii, Boliwii, Belgii czy z Egiptu.

Ponadto użytkownicy informują o problemach w działaniu Instagrama. Przy próbie aktualizacji postów w aplikacji pojawia się komunikat: „Nie można odświeżyć kanału”.

Facebook opublikował na Twitterze komunikat w sprawie awarii. „Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do aplikacji. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisano.

Część tekstów została zacytowana ze stron benchmark.pl oraz tvn24.pl na prawach cytatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *